Hafta İçi ve Cumartesi 09:00 - 17:00

Yazı Ara

Organik Beslenmenin Önemi
Organik Beslenmenin Önemi
05 Jan 2020
Doğal Ürünün Sağlığa Faydaları
Doğal Ürünün Sağlığa Faydaları
05 Jan 2020
Doğal Gıda ve Lezzetler
Doğal Gıda ve Lezzetler
05 Jan 2020
Doğal Beslenme
Doğal Beslenme
16 Mar 2020
Siyah Pirinç
Siyah Pirinç
29 Mar 2020

Yorumlar

https://www.ambaron.com/image/cache/catalog/blog/organik-gida-1170x600.jpg

Organik Beslenmenin Önemi

  • 05 Jan 2020
  • |   0 Yorumlar

Sağlıklı bir yaşam sürmek adına daha sağlıklı gıdalar ile beslenmek oldukça önemlidir. Organik beslenme sağlıklı bir yaşamın temel taşıdır. Günümüzde doğal beslenme yollarını bulabilmek şehirde yaşarken mümkün olmuyor.

Organik besinleri temel alan beslenme düzenine doğal beslenme yani organik beslenme adı verilir. Organik besinler hormon olmadan üretilen ve tamamen doğal yollarla yetiştirilen besinlerdir. Tarım ilaçlarının kullanılması bile daha sağlıksız etler tüketmemize neden olacak ve organik beslenmeden habersiz yaşam sürmemize etki edecektir. 

Organik beslenme; kanserden ve kanserin etkilerinden korur. Ancak organik değil hormonlu beslenme ise kanser olma yolunda ki olumsuz etkilerin en önemlisidir. Organik tarımdan elde edilen besinlerin kullanımına dayalı beslenme şekline organik beslenme adı verilir ve organik beslenme özellikle hayvansal gıdaların tüketiminde önemlidir. Organik gıdaların yetiştirilmesinde ve işlenmesinde, genetik mühendisliğin, yapay ve benzeri gübrelerin, böcek ilaçlarının, yabani ot ve mantar öldürücülerinin, hormonların, antibiyotiklerin, koruyucuların, renklendiricilerin, katkı maddelerinin, kimyasal kaplama ve parlatıcı maddelerinin ve kimyasal ambalaj malzemelerinin kullanılmadığı gıda maddelerinin hepsidir ve organik gıdalar, bitkisel ve hayvansal gıdaları içerir.

Organik beslenmenin önemi şu şekilde açıklanabilir;
Doğal/Organik besinler; tazedir, güvenlidir, koruyucudur, kalitelidir, sağlıklıdır, lezzetlidir, kilo kontrolü sağlar, tarım ilacı barındırmaz, besin değeri yüksektir, tüm bireyler için ancak özellikle çocuklar için oldukça faydalıdır, doğa dostu ve çevre sağlığını koruyucu yapıya sahiptir.

Kendimiz ve ailemiz için en sağlıklı ve güvenilir gıdaları arzuluyoruz.

Sizin için en güvenilir üreticilerden en güvenilir gıdaları araştırıp buluyoruz. Yeri geliyor üreticileri ziyaret ediyor, yeri geliyor uzmanlara danışıyoruz. Kendi çocuklarımıza gönül rahatlığıyla sunamadığımız hiçbir ürünü size sunmuyoruz. ambaron.com'da hangi ürünleri görüyorsanız bilin ki arkasında ciddi bir araştırma yatıyor ve ürünlerimizi gözünüz kapalı alıp tüketebilirsiniz.

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi